Niemiecka firma ABICOR BINZEL dostarcza nowoczesnych produktów i rozwiązań w dziedzinie techniki spawalniczej. Marka oferuje szeroki asortyment do ręcznego i zautomatyzowanego spawania oraz cięcia. Jest to niekwestionowany lider w produkcji uchwytów spawalniczych MIG/MAG i TIG oraz uchwytów do cięcia plazmą i pozostałych urządzeń, a także systemów peryferyjnych.

W asortymencie przedsiębiorstwa znajdują się również gniazda i wtyki, do których normalizacji w Europie marka doprowadziła w 1973 roku. Oferuje również układy chłodzenia, urządzenia odciągu dymów, uchwyty do elektrod i elektrożłobienia oraz elektrody wolframowe.

Marka produkuje również chemię spawalniczą oraz narzędzia, środki i akcesoria spawalnicze. W ofercie ABICOR BINZEL znajdują się wysokie jakości ręczne i zautomatyzowane systemy, które są efektem kilkudziesięcioletnich innowacji wprowadzanych przez markę na światowe rynki spawalnicze.

ABICOR BINZEL

ABICOR BINZEL – rozwój firmy i największe innowacje

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1945 roku w niemieckim Gießen. Na początku działalności firma skupiła się na uchwytach spawalniczych, które przez lata unowocześniała, wyznaczając tym samym nowe standardy w branży spawalniczej. Wprowadziła między innymi generację uchwytów spawalniczych chłodzonych cieczą czy uchwyty z odciągiem spalin.

Wraz z zapoczątkowaniem w światowym przemyśle trendów produkcji zrobotyzowanej ABICOR BINZEL skupiło się nad rozwojem zrobotyzowanych systemów spawalniczych. Zaowocowało to rozwojem i produkcją nowoczesnych systemów peryferyjnych, takich jak systemy wymiany palników BWS i systemy wymiany narzędzi WWS oraz złącza antykolizyjne CAT, stanowiące rozwiązania dedykowane dla zrobotyzowanych maszyn.

Zasięg działania firmy

Marka wprowadziła na rynek spawalniczy wiele różnego rodzaju uchwytów i technologii, które dzisiaj są w branży uważane za standardowe rozwiązania. Za sprawą swojego innowacyjnego podejścia i wysokiej jakości oferowanych produktów, firma cieszy się dużym zaufaniem klientów i globalnym zasięgiem.

ABICOR BINZEL posiada zakłady produkcyjne w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Chinach oraz Indiach. Ma ponad 30 przedstawicielstw i 20 strategicznych partnerów oraz sieć dystrybucji rozlokowaną na 6 kontynentach. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 800 pracowników, którzy reprezentują markę w ponad 50 krajach.