Włoska marka CEBORA znana jest jako lider branży w produkcji urządzeń i zautomatyzowanych systemów do cięcia plazmowego i spawania metodami MIG/MAG, TIG. Firma produkuje również wydajne źródła energii do zasilania narzędzi i urządzeń do cięcia oraz spawania. W asortymencie CEBORA znajdują się także palniki do cięcia oraz inne akcesoria i materiały eksploatacyjne stosowane w spawalnictwie i cięciu plazmowym.

Firma słynie z innowacyjnego podejścia do rozwijanych przez siebie technologii. Efektem tego było wynalezienie pierwszej przenośnej spawarki MIG/MAG, co w 1984 roku zrewolucjonizowało całą branżę spawalnictwa. Dwa lata później marka wprowadziła na rynek swoje kolejne innowacyjne urządzenie – Plasma Pocket, będące przenośnym źródłem zasilania do cięcia metalu z grubością cięcia wynoszącą 4 mm.

CEBORA – jak to się zaczęło?

Kiedy w 1954 roku Emiliano Generali założył we Włoszech firmę CEB, czyli Costruzioni Elettromeccaniche Bolognesi, firma zajmowała się produkcją akumulatorów i spawarek na elektrody. Cztery lata później Generali otworzył drugą firmę – ORA, w której produkowano kółka do mebli domowych, biurowych i przemysłowych.

W 1963 obie firmy zostały połączone w jedną i tak powstała CEBORA. Tym samym marka znana jest na świecie nie tylko w branży spawalniczej, ale również jako producent wysokiej jakości kół oraz innych elementów transportowych i akcesoriów ze stali nierdzewnej.

CEBORA

Od akumulatorów i spawarek inwertorowych do nowoczesnych linii produkcyjnych

Marka w latach 90 – tych ukierunkowała swoje działania na rozwój technologiczny zautomatyzowanych i zrobotyzowanych linii spawalniczych oraz systemów cięcia plazmowego. W ten sposób firma opracowała nowe, innowacyjne rozwiązania, takie jak np. zautomatyzowana linia plazmowa HQC stworzona do cięcia w wysokiej rozdzielczości. Kompleksowe systemy oferowane przez CEBORA to idealne połączenie wysokiej jakości zrobotyzowanych urządzeń, które są zasilane przez wydajne i oszczędne źródła energii.

Dzisiaj przedsiębiorstwo jest dostawcą nowoczesnych systemów cięcia plazmowego i spawalnictwa do 100 różnych krajów. Bogaty asortyment firmy, obejmujący różnego rodzaju inwertery i palniki ma szerokie zastosowanie w przemyśle. Produkty firmy odznaczają się niezawodnością i wysoką jakością wykonania. A kilkudziesięcioletnie doświadczenie CEBORA w produkcji wydajnych źródeł zasilania gwarantuje klientom duże oszczędności w zakresie kosztów eksploatacji urządzeń do cięcia plazmowego i spawania.