Włoska marka CEBORA znana jest jako lider w branży produkcji urządzeń i zautomatyzowanych systemów do cięcia plazmowego i spawania metodami MIG / MAG i TIG. Firma produkuje również wydajne źródła energii do elektronarzędzi oraz sprzętu do cięcia i spawania. W asortymencie CEBORA znajdują się również palniki do cięcia oraz inne akcesoria i materiały eksploatacyjne do spawania i cięcia plazmowego.

Firma słynie z innowacyjnego podejścia do rozwijanych technologii. Rezultatem było wynalezienie pierwszej przenośnej spawarki MIG / MAG, która w 1984 roku zrewolucjonizowała całą branżę spawalniczą. Dwa lata później marka wypuściła kolejne innowacyjne urządzenie – Plasma Pocket, czyli przenośne źródło zasilania do cięcia metalu o grubości cięcia 4 mm.

CEBORA – jak to się zaczęło?

Kiedy w 1954 roku Emiliano Generali założył we Włoszech firmę CEB, czyli Costruzioni Elettromeccaniche Bolognesi, firma zajmowała się produkcją baterii i spawarek elektrodowych. Cztery lata później Generali otworzyło drugą firmę – ORA, która produkowała koła do mebli domowych, biurowych i przemysłowych.

W 1963 roku obie firmy zostały połączone w jedną i tak powstała CEBORA . Tym samym marka znana jest na całym świecie nie tylko w branży spawalniczej, ale także jako producent wysokiej jakości kół oraz innych elementów i akcesoriów transportowych wykonanych ze stali nierdzewnej.

 CEBORA

Od akumulatorów i spawarek inwertorowych po nowoczesne linie produkcyjne

W latach 90-tych marka skoncentrowała swoją działalność na rozwoju technologicznym zautomatyzowanych i zrobotyzowanych linii spawalniczych oraz systemów cięcia plazmowego. W ten sposób firma opracowała nowe, innowacyjne rozwiązania, takie jak np. Zautomatyzowana linia plazmowa HQC przeznaczona do cięcia w wysokiej rozdzielczości. Kompleksowe systemy oferowane przez CEBORA to idealne połączenie wysokiej jakości zrobotyzowanych urządzeń, które zasilane są wydajnymi i ekonomicznymi źródłami energii.

Dziś firma jest dostawcą nowoczesnych systemów cięcia i spawania plazmowego do 100 różnych krajów. Bogaty asortyment firmy, obejmujący różnego rodzaju falowniki i palniki, znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle. Produkty firmy charakteryzują się solidnością i wysoką jakością wykonania. Kilkadziesiąt lat doświadczenia CEBORA w produkcji wydajnych źródeł prądu gwarantuje klientom duże oszczędności w zakresie kosztów eksploatacji sprzętu do cięcia plazmowego i spawania.