DeWalt to znany i ceniony na całym świecie amerykański producent elektronarzędzi, akcesoriów oraz odzieży ochronnej. U podstaw konstrukcji wszystkich produktów marki leży jej wieloletnie doświadczenie oraz rozbudowana wiedza techniczna. Marka DeWalt obecnie jest wiodącym na rynku amerykańskim producentem elektronarzędzi oraz jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się marek na całym świecie.
DEWALT

Krótka historia marki DeWalt

Początki amerykańskiej marki DeWalt sięgają lat 1922-1923, kiedy to jej twórca oraz założyciel, Raymond DeWalt opracował oraz wyprodukował swoją pierwszą pilarkę ramieniową. Seryjna produkcja tych urządzeń rozpoczęła się ok. dwa lata później.

Oryginalna konstrukcja stworzonej przez Raymonda DeWalta pilarki jest wykorzystywana do dziś w nowoczesnych urządzeniach tego typu. Pilarki DeWalt w udoskonalonej z biegiem lat formie są bowiem doskonałym przykładem precyzyjnych, funkcjonalnych oraz wytrzymałych elektronarzędzi, po które chętnie sięgają kolejne pokolenia zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich użytkowników.

W 1949 r. firma DeWalt została wykupiona przez American Machine and Foundry, z kolei w roku 1960 stała się częścią Black & Decker – jednego z najbardziej znanych producentów elektronarzędzi. Aktualnie, marka DeWalt słynie na całym świecie z dostarczania swoim klientom znakomitej jakości elektronarzędzi akumulatorowych oraz solidnych i niezawodnych narzędzi sieciowych przeznaczonych m. in. do obróbki betonu, metalu oraz drewna.

 

Szeroki wybór profesjonalnych elektronarzędzi, akcesoriów i odzieży ochronnej

Gama elektronarzędzi wytwarzanych przez markę DeWalt jest obecnie bardzo szeroka. Wśród nich znaleźć można zarówno narzędzia akumulatorowe, jak i sieciowe. Do tej pierwszej grupy należą solidne i niezawodne wiertarki, młoty, pilarki, wyrzynarki, szlifierki, frezarki, gwoździarki, zszywacze, opalarki i kompresory. Wśród elektronarzędzi akumulatorowych DeWalt znajdują się także doceniane przez użytkowników urządzenia służące do obróbki drewna, w tym elektroniczne strugi.

Oprócz elektronarzędzi akumulatorowych i sieciowych, marka DeWalt posiada w swoim portfolio także akcesoria oraz oprzyrządowanie przeznaczone do użytkowania wraz ze jej sprzętem. Należą do nich m. in. wiertła, materiały ścierne oraz ładowarki akumulatorowe. Ponadto, w ofercie DeWalt użytkownicy znaleźć mogą także szeroki wybór profesjonalnej odzieży ochronnej, która odpowiada na wymagania nawet najbardziej wymagających osób. Wśród nich znajdują się m. in. takie produkty, jak kamizelki ochronne, kombinezony, polary, kurtki podgrzewane oraz komplety przeciwdeszczowe.