Dla firmy FRONIUS procesy spawania nie mają żadnych tajemnic. Jest to bowiem niekwestionowany lider w dziedzinie produkcji innowacyjnych oraz kompleksowych systemów spawania. Firma od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w rozwoju nowoczesnych technologii spawalniczych, obejmujących innowacyjne źródła zasilania, palniki oraz dynamiczne podajniki drutów. W zakres działalności przedsiębiorstwa wchodzą zarówno produkty dedykowane do spawania ręcznego, jak i specjalne zautomatyzowane systemy spawalnicze, które są w pełni dostosowane do potrzeb klientów. Wszystkie produkty charakteryzują się maksymalną efektownością procesu oraz świetnym rezultatem spawania.

Oferowane przez FRONIUS systemy spawalnicze stosowane są zarówno w spawaniu łukowym, jak i punktowym zgrzewaniu oporowym.  Dodatkowo firma zajmuje się innowacyjnymi technologiami ładowania akumulatorów, gromadzenia i przechowywania energii. Trzecim rejonem działalności marki jest budowa nowoczesnych instalacji solarnych, które pozwalają na uzyskanie niezależnego źródła energii zarówno na użytek domowy, jak i przemysłowy.

FRONIUS

Skromne początki giganta branży spawalniczej

Wszystko zaczęło się w 1945 roku w skromnym warsztacie w miejscowości Rankleiten. To tam Günter Fronius zaczął budować podwaliny gigantycznego koncernu, który ma dzisiaj swoje przedstawicielstwa na 4 kontynentach. Nadal jednak jest to firma rodzinna, które zamiłowanie do odkrywania innowacyjnych technologii ma po prostu we krwi.

Pierwszym wynalazkiem założyciela był prostownik elektrycznych 50 Hz, jednak już w 1950 roku Günter Fronius zaczął produkcję transformatorów spawalniczych. W kolejnych latach jako prężnie działające przedsiębiorstwo, marka rozwijała swoją technologię, wprowadzając na rynek rewolucyjne rozwiązania, które zaskakiwały i rozwijały branżę spawalniczą.

W 1992 roku firma rozpoczęła swoje działania w dziedzinie zasilania urządzeń spawalniczych przy wykorzystaniu energii słonecznej. Była to kolejna rewolucja, która zapoczątkowała rozwój następnej innowacyjnej technologii fotowoltaicznej.

FRONIUS – technologie jutra w Twojej firmie i domu!

Misją marki od samego początku było znajdowanie metod najbardziej wydajnych i kompleksowych, a przy tym w pełni bezpiecznych dla klientów i środowiska naturalnego. Dzięki temu oferowane przez nią produkty zaskakują innowacyjnością, która obok zwiększonej produktywności i wysokiej jakości, niesie ze sobą również niskie koszty eksploatacji i bezpieczeństwo ekologiczne.

Trzy filary FRONIUS: Perfect Welding, Solar Energy, Perfect Charging pozwalają stworzyć rewolucyjne systemy, które umożliwiają przedsiębiorstwom wielowymiarowy i zrównoważony rozwój. Niezwykle ważnym elementem współpracy z marką jest również niezawodne wsparcie serwisowe i techniczne, na które mogą liczyć wszyscy klienci niemieckiego koncernu.