Klingspor to niemiecka firma, która od ponad 120 lat dostarcza niezawodnych i solidnych narzędzi szlifierskich przeznaczonych do użytku profesjonalnego. Od początku swojego istnienia Klingspor aktywnie wspiera rozwój szlifierstwa wprowadzając na rynek liczne innowacje, które ułatwiają codzienną pracę oraz sprawiają, że profesjonaliści mogą lepiej realizować się zawodowo.
KLINGSPOR

Historia i dziedzictwo Klingspor

Firma Klingspor powstała w 1893 r. jako małe, rodzinne przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją kleju przeznaczonego na rynek lokalny. Jego założycielem był Johannes Friedrich Klingspor, od którego nazwiska firma wzięła swoją nazwę. W 1899 r. firma rozpoczęła produkcję materiałów ściernych, a kilkanaście lat później, w 1926 r. do sprzedaży trafił pierwszy w Europie wodoodporny papier ścierny. Jego wprowadzenie otworzyło firmie Klingspor drogę do międzynarodowej kariery oraz umożliwiło jej prężny rozwój, który nastąpił w kolejnych latach.

W 1950 r. firma odniosła kolejny sukces, którego ukoronowaniem było wynalezienie wysokoobrotowej tarczy do cięcia o nazwie Kronenflex. W 1971 r. nastąpiło kolejne innowacyjne odkrycie, które zmieniło branżę – Klingspor opracował oraz wprowadził do sprzedaży rewolucyjną ściernicę listkową kątową. Siedem lat później przedsiębiorstwo rozszerzyło swoją działalność poza rynek europejski zakładając swoją pierwszą siedzibę w USA. Od 1996 r. firma jest obecna także w Polsce, gdzie rozpoczął swoją działalność pierwszy zagraniczny zakład produkcyjny Klingspor.

Od samego początku swojego istnienia Klingspor aktywnie wpływał na historię szlifierstwa poprzez wprowadzanie oraz nieustanne udoskonalanie kolejnych narzędzi oraz produktów. We współczesnej ofercie firmy znajdują się m. in. wysokoobrotowe tarcze do cięcia i szlifowania zgrubnego, ściernice listkowe oraz wodoodporny papier, które są powszechnie dostępne w sprzedaży dzięki wkładowi oraz zaangażowaniu marki.

 

Klingspor i jego rozbudowana oferta

Obecnie Klingspor to doskonale zorganizowane, międzynarodowe przedsiębiorstwo, któremu udało się jednak zachować swój rodzinny charakter. Głównym filarem jego działalności jest produkcja narzędzi do obróbki powierzchni oraz kształtowania metodą szlifowania. Klingspor specjalizuje się w produkcji materiałów ściernych na podkładach oraz tarcz do cięcia i szlifowania zgrubnego.

Nadrzędnym celem, jaki stawia przed sobą firma, jest zadowolenie klienta poprzez dostarczanie mu najlepszej jakości, innowacyjnych rozwiązań idealnie dostosowanych do profesjonalnego użytku. Wszystkie narzędzia i produkty Klingspor charakteryzują się doskonałą jakością wykonania, wytrzymałością oraz konkurencyjnymi cenami.