Firma Metalweld to polski producent wysokiej jakości materiałów spawalniczych. W ofercie firmy znajduje się niezwykle bogaty asortyment obejmujący elektrody MMA, pręty TIG oraz druty spawalnicze różnego typu, począwszy od drutów MIG/MAG poprzez druty proszkowe i druty do łuku krytego SAW z topnikami, na drutach i prętach do spawania gazowego skończywszy. Metalweld jest przedsiębiorstwem, któremu w stosunkowo krótkim czasie udało się zbudować własną markę w branży zdominowanej przez gigantyczne koncerny zagraniczne.

Wysoka jakość produktów oraz nastawienie na rozwój wraz z elastycznym podejściem do klienta, stały się idealnym fundamentem dla zaufania, którym cieszą się wyroby marki. Firma ma na swoim koncie szereg realizacji projektów indywidualnych, które zaowocowały nowymi rozwiązaniami technologicznymi. Dzisiaj z oferty Metalweld korzystają duże i mniejsze przedsiębiorstwa przemysłowe. Producent dostarcza swoje wyroby dla firm zajmujących się energetyką, przemysłem chemicznym, regeneracją i naprawą oraz budownictwem przemysłowym.

METALWELD

Metalweld – niezależność i rozwój

Firma Metalweld powstała w 1993 roku. Początkowo część udziałów przedsiębiorstwa należała do Holdingu Hut Słoweńskich FIPROM. W 2006 roku polscy udziałowcy wykupili jednak wszystkie udziały. Tym samym firma stała się całkowicie niezależnym polskim przedsiębiorstwem. Od tego czasu nastąpił dynamiczny rozwój i wdrożenie do produkcji nowych materiałów – w tym elektrod dedykowanych do stali energetycznych i wysokostopowych, a także elektrod do napawania i regeneracji oraz elektrod na bazie niklu.

W 2010 roku w celu stworzenia spójnego i atrakcyjnego dla klientów wizerunku marka przeszła rebranding, zyskując nową identyfikację wizualną oraz nowe logo. Był to kolejny udany krok Metalweld w kierunku rozszerzenia swojej działalności z nowymi produktami, które w latach 2012 i 2013 uzupełniono o druty proszkowe do napawania i spawania. W 2017 roku producent wprowadził kolejne nowości w postaci drutów proszkowych COREFIL do stali konstrukcyjnych i stali nierdzewnych.

Członkostwo Metalweld w PIKS

Na uwagę zasługuje również fakt, że Metalweld od wielu lat należy do Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych (PIKS). Dzięki temu firma jest na bieżąco z najnowszymi trendami technologicznymi w branży i może skutecznie dostosowywać swoją ofertę do aktualnych potrzeb i trendów rynkowych. W ten sposób klient otrzymuje wysokiej jakości produkty, które są w pełni nowoczesne i charakteryzują się dużą efektywnością. Wyroby marki spełniają wszystkie konieczne normy jakościowe i bezpieczeństwa. A przy tym posiadają bardzo dobre parametry spawalnicze i mechaniczne. Nie bez powodu są coraz częściej wybierane w miejsce droższych produktów zagranicznych.