Milwaukee Electric Tool to istniejąca od 1924 r. amerykańska firma, która specjalizuje się w wytwarzaniu profesjonalnych narzędzi przeznaczonych do użytku profesjonalnego. Jej osiągnięcia oraz innowacyjne wynalazki zmieniły bieg historii oraz wywarły ogromny wpływ na rozwój branży elektronarzędziowej na całym świecie. Dziś Milwaukee należy do wiodących producentów elektronarzędzi na świecie zyskując sobie uznanie oraz zaufanie kolejnych pokoleń użytkowników.
Milwaukee

Historia i najważniejsze osiągnięcia firmy Milwaukee Electric Tool

Firma Milwaukee Electric Tool założona została w 1924 r. w amerykańskim mieście Milwaukee, w stanie Wisconsin, od którego wzięła także swoją nazwę. Jej twórcą oraz założycielem był A.F. Siebert, który wkroczył do świata elektronarzędzi w wielkim stylu produkując pierwszą na świecie lekką przenośną ¼-calową wiertarką o nazwie Hole-Shooter. Wiertarka bardzo szybko spotkała się z uznaniem w przemyśle ciężkim i samochodowym.

W 1949 r. do sprzedaży trafiła natomiast unikalna prawostronna wiertarka kątowa, której pojawienie się na rynku jeszcze silniej umocniła pozycję marki Milwaukee jako innowatora w branży. Dwa lata później, w 1951 r. firma wypuściła na rynek pierwszą niezależną przenośną piłkę do metalu Sawzall, która wyróżniała się posuwisto zwrotnym ruchem brzeszczotu. W 1970 r. postała natomiast słynna wiertarka Hole-Hawg, która pozwoliła firmie wyznaczyć nowe standardy przemysłowe.

Na tym osiągnięcia marki Milwaukee jeszcze się nie kończą! Kolejny wielki krok w jej historii miał bowiem miejsce w 1991 r., kiedy to po półtorarocznych, bardzo rygorystycznych testach do sprzedaży trafiła pilarka szablasta Super Sawzall. Urządzenie posiadało najwyższą w tamtych czasach moc przemysłową 1000 W oraz prędkość w zakresie 0-2800 suw na minutę.

 

Dziedzictwo Milwaukee Electric Tool we współczesnym świecie

Od 2005 r. marka Milwaukee wchodzi w skład grupy Techtronic Industries Co. Ltd. (TTI) – światowej klasy dostawcy pierwszorzędnych narzędzi do ulepszania i budowy domów. Oprócz marki Milwaukee w jej szeregach goszczą takie znane i cenione marki, jak AEG, Hoover, Dirt Devil, Homelite i wiele innych.

Ponad 80-letnia historia oraz tradycja pozwoliły Milwaukee wyspecjalizować się w produkcji oraz dostarczaniu najlepszej jakości elektronarzędzi skierowanych do najbardziej wymagających, profesjonalnych użytkowników. Jej misją od samego początku działalności było bowiem właściwe zrozumienie potrzeb użytkowników oraz realizowanie ich w formie starannie przygotowanych, idealnie na nie odpowiadających wyrobów.