STANLEY jest znanym i cenionym na całym świecie amerykańskim producentem wysokiej jakości narzędzi ręcznych, systemów mocujących oraz elektronarzędzi i elementów hydraulicznych. Jego wyroby przeznaczone są do profesjonalnego, przemysłowego oraz amatorskiego użytku. Marka Stanley jest dobrze znana polskim majsterkowiczom, którzy korzystają z narzędzi ręcznych.

STANLEY

Długa historia marki Stanley

Początki marki Stanley sięgają roku 1823. W tym czasie amerykański kupiec i producent Frederic T. Stanley rozpoczął wytwarzanie pierwszych narzędzi w Północnej Karolinie, w USA. W roku 1830 wraz ze swoim młodszym bratem Williamem przedsiębiorca opracował silnik parowy. Rok później otwarty został mały zakład rzemieślniczy w New Britain, który trudnił się wykonywaniem ozdób do domowego użytku oraz zamków do drzwi.

Właściwy początek działalności przedsiębiorstwa miał jednak miejsce nieco później, bo w roku 1843. Wtedy Frederic T. Stanley wraz ze swoim bratem Williamem założyli w New Britain firmę Stanley’s Bolt Manufactory. Początkowo zajmowała się ona produkcją śrub, drzwi z metalu oraz elementów z kutego żelaza.

W roku 1857 kuzyn Frederica, Henry Stanley założył firmę The Stanley Rule and Level Company, która w 1920 r. połączyła swoje siły z przedsiębiorstwem Frederica dając początek firmie The Stanley Works – najsłynniejszej wytwórni narzędzi ręcznych. W 1923 r. firma rozszerzyła swoją działalność a jej produkty dotarły do Europy. W naszym kraju obecnie działa pod nazwą Stanley Black & Decker Polska.

Z upływem lat firma The Stanley Works stworzyła najbardziej innowacyjne i przydatne narzędzia, jakie kiedykolwiek powstały. Należą do nich m. in. strugi Bailey’a, Surformy, miary PowerLock oraz produkty z serii FatMax. W 2010 r. doszło do fuzji firm The Stanley Works i Black & Decker dając początek jednemu z najbardziej znanych i cenionych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją elektronarzędzi.

 

Stanley – światowy lider w dziedzinie innowacji narzędzi ręcznych

Obecnie marka Stanley uznawana jest za światowego lidera w dziedzinie innowacji narzędzi ręcznych. Firma od lat dostarcza swoim klientom niezawodnych oraz sprawdzonych produktów, których wysoką jakość potwierdza jej długoletnia obecność na światowym rynku.
Dzięki ciągłej innowacyjności oraz rygorystycznym normom kontroli jakości firma Staney jest dziś w stanie zaoferować swoim klientom najlepiej sprawdzone oraz najnowocześniejsze rozwiązania, które idealnie wpisują się w potrzeby wymagających współczesnych użytkowników