Marka 3M Speedglas™ należy do amerykańskiego koncernu 3M – przedsiębiorstwa o globalnym zasięgu, które od ponad 100 lat zajmuje się wprowadzaniem na światowy rynek innowacyjnych produktów – od wyrobów z tworzyw sztucznych począwszy, poprzez materiały ścierne, elektroniczne czy farmaceutyczne, na aplikacjach komputerowych skończywszy.
W przypadku 3M Speedglas™ mamy do czynienia z nowoczesnymi przyłbicami spawalniczymi, które charakteryzują się świetnymi parametrami i wysoką jakością wykonania. Marka 3M posiada niezwykle rozbudowany asortyment środków ochrony pracowniczej – w tym również specjalistycznych produktów dedykowanych do branży spawalniczej. Początkiem działań w branży były przełomowe przyłbice wyposażone w filtry posiadające zmienny stopień zaciemnienia, wprowadzone przez markę na rynek w 1981 roku.

3M SPEEDGLAS

3M Speedglas™ – przyłbice spawalnicze nowej generacji i pozostałe środki ochrony

Przyłbice spawalnicze oferowane przez markę zostały skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić spawaczom maksimum bezpieczeństwa i komfortu pracy. Oferta przyłbic jest na tyle szeroka, że można dobrać ochronę odpowiednią do potrzeb. Wszystkie produkty wyposażone są w samościemniające się wizjery, które pod względem optycznym bazują na ulepszonych filtrach 3M Speedglas™. Gwarantują one lepszą widoczność i skuteczniejszą ochronę wzroku.
Do wyboru mamy przyłbice spawalnicze o szerokim zakresie stopnia zaciemnienia czy powiększonym polu widzenia. W zależności od modelu obok standardowych masek dostępne są przyłbice z unoszonym filtrem lub przyłbice z systemem szybkozłączki, a także maski z automatycznym trybem włączenia, który zapamiętuje ostatnie ustawienia filtra.
Firma oferuje również profesjonalne akcesoria ochronne dla dróg oddechowych, do których należą m.in. półmaski oddechowe kompatybilne z poszczególnymi rodzajami przyłbic 3M Speedglas oraz przyłbice spawalnicze z systemem wymuszonego przepływu powietrza. Tego rodzaju sprzęt ochronny nadaje się również do szlifowania. Oferowane przez markę produkty dla branży spawalniczej znacznie poprawiają komfort i bezpieczeństwo pracy, pozwalając na uzyskanie większej kontroli nad wykonywanymi czynnościami, a tym samym na otrzymanie bardziej precyzyjnych efektów pracy.

3M gigant innowacji w Polsce

To właśnie firma 3M wymyśliła pierwszy wodoodporny papier ścierny, a buty Neila Amstronga, w których zrobił pierwszy krok na Księżycu, miały podeszwę zrobioną z materiału stworzonego przez 3M. Rewolucyjnych wynalazków firma ma na koncie wiele. Dzisiaj posiada swoje oddziały w 70 krajach i sprzedaje swoje produkty do 200 różnych państw. Co ważne, od 1991 roku w Polsce również istnieje oddział firmy, który w ciągu ostatnich kilkunastu lat został niezwykle rozbudowany. Dzisiaj 3M posiada w naszym kraju 4 ośrodki produkcyjne i potężne zaplecze biznesowe oraz innowacyjne. Łącznie jako 3M Poland zatrudnia 3 tysiące osób.