Fabryka Tarcz Ściernych Elephant to polski zakład produkcyjny mieszczący się w Grodzisku Mazowieckim. Od ponad 100 lat zajmuje się produkcją wyrobów ściernych ceramicznych, poliuretanowych oraz supertwardych. Przedsiębiorstwo dostarcza swoim klientom sprawdzonych rozwiązań w zakresie obróbki ściernej, na co pozwala mu wieloletnie doświadczenie.
Fabryka Tarcz Ściernych Elephant

Kilka słów o historii Fabryki Tarcz Ściernych Elephant

W 1897 r. w Grodzisku Mazowieckim pod nazwą Towarzystwa Komandytowego Haeberle i Spółka powstała pierwsza w Polsce fabryka produkująca narzędzia ścierne. Zakład otworzony został w miejscu dawnego młyna zbożowego, który trudnił się produkcją osełek do kos. Od 1923 r. na miejscu rozpoczęto produkcję narzędzi ściernych, które wytwarzane były na skalę przemysłową.

W kolejnych latach asortyment fabryki był systematycznie poszerzany, a w 1946 r. Towarzystwo Komandytowe Haeberle i Spółka zmieniło swoją nazwę na Fabryka Tarcz Ściernych, pod którą funkcjonuje po dziś dzień. Motorem rozwojowym Fabryki stało się ogromne zapotrzebowanie na narzędzia ścierne po zakończeniu II Wojny Światowej oraz w okresie odbudowy powojennej Polski. Władze centralne zdecydowały o rozbudowie zakładu, której miały służyć inwestycje w produkcję narzędzi diamentowych oraz ze spoiwem poliuretanowym.

Od 1990 r. zakład rozpoczął swoje funkcjonowanie już jako samodzielny podmiot gospodarczy. W 2014 r. z kolei na bazie jego majątku powstała istniejąca do chwili obecnej Fabryka Tarcz Ściernych Sp. Z.o.o, która kontynuuje historię oraz tradycje swojej prekursorki. W jej ofercie współcześni klienci mogą znaleźć szeroki wybór wysokiej jakości wyrobów ściernych.

 

Oferta narzędzi i materiałów ściernych Fabryki Tarcz Ściernych Elephant

Fabryka Tarcz Ściernych Elephant w Grodzisku Mazowieckim to polskie przedsiębiorstwo, które może poszczycić się wieloletnią i bogatą tradycją w zakresie produkcji wysokiej klasy narzędzi oraz materiałów ściernych. Jej specjalizacją są głównie narzędzia ścierne diamentowe oraz narzędzia o spoiwie ceramicznym z korundu. W jej bogatym asortymencie znaleźć można także narzędzia ścierne supertwarde, w tym monokrystaliczne (obciągacze jedno- i wieloziarniste), o spoiwie metalowym spiekanym M (ściernice, wiertła, frezy, pilniki i in.) oraz spoiwie żywicznym B (ściernice).

Wysoka jakość wytwarzanych przez przedsiębiorstwo wyrobów, duże doświadczenie oraz kompetentny zespół sprawiają, że Fabryka Tarcz Ściernych Elephant jest dziś w stanie nie tylko zaoferować swoim klientom najwyższej klasy produkty, ale także pomoc im w wyborze najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań.