Irwin Industrial Tools to amerykańska firma z ponad 120-letnią historią produkująca wysokiej jakości narzędzia ręczne oraz osprzęt do elektronarzędzi. Jej oferta skierowana jest głównie do profesjonalnych użytkowników poszukujących nowoczesnych, niezawodnych i wytrzymałych produktów do pracy. W Polsce produkty marki Irwin dystrybuowane są przez Newell Rubbermaid Poland z siedzibą w Brodnicy.
IRWIN

Historia marki Irwin – od projektu wiertła do lidera branży narzędziowej w USA

Historia marki Irwin jest bardzo długa, a same jej początki sięgają drugiej połowy XIX w. Z rozpoczęciem jej działalności wiąże się pewna bardzo ciekawa historia. Otóż, w 1884 r. w Martinsville w stanie Ohio do Charlesa Irwina, w tamtych czasach właściciela apteki, zgłosił się miejscowy kowal. Chciał, aby na podstawie jego projektu wykonane zostało wiertło. Charles Irwin odkupił od kowala prawa do tego wynalazku i po jego opatentowaniu założył firmę Irwin Auger Bit Co., która już wkrótce stała się jednym z liderów branży narzędziowej w całych Stanach Zjednoczonych.

Kamieniem milowym w historii marki Irwin był rok 1993. Wtedy firma Irwin Tool Company została przejęta przez przedsiębiorstwo American Tool Companies, które było w tamtych czasach jednym z najbardziej liczących się potentatów na amerykańskim rynku narzędziowym. Wraz z tym przejęciem zniknęła marka Irwin, która od tej chwili funkcjonowała pod nazwą American Tool Companies.

W 2002 r. nastąpiło jednak kolejne przejęcie, wraz z którym firma American Tool Companies trafiła w szeregi Newell Rubbermaid. W następnym roku przedsiębiorstwo zmieniło swoją nazwę na Irwin Industrial Tool Company, pod którą funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Aktualnie Irwin jest międzynarodową firmą, w której szeregach goszczą takie znane i cenione przez użytkowników na całym świecie marki, jak m. in. Joran, Record, Marples oraz Vise-Grip.

 

Firma Irwin współcześnie i jej oferta narzędzi oraz akcesoriów dla profesjonalistów

We współczesnym asortymencie marki Irwin znajduje się bardzo szeroka gama profesjonalnych produktów. Wśród nich warto wymienić m. in. noże i ostrza, narzędzia traserskie, obcinarki do rur, piły tarczowe i tarcze diamentowe oraz giętarki.

Marka oferuje także bardzo duży wybór profesjonalnych narzędzi do obróbki metalu i prowadzenia prac w drewnie, w tym dłut, pił ręcznych, strugów i wielu innych. Ponadto, w jej ofercie profesjonaliści znaleźć mogą także dodatkowe akcesoria przydatne w ich pracy, do których należą torby narzędziowe, rękawice, imadła, ściski, nakolanniki i inne.