Fińska firma KEMPPI to światowy producent urządzeń i nowoczesnych technologii spawalniczych, które znajdują zastosowanie w budownictwie, przemyśle samochodowym, stoczniowym, chemicznym, a także gazowym i naftowym. Marka tworzy nie tylko wysokiej jakości narzędzia spawalnicze, źródła zasilania, czy inne akcesoria spawalnicze. Znana jest także z produkcji nowoczesnych systemów oprogramowania dla branży spawalniczej, wspierających automatyzację procesów oraz monitoring spawania.

Pionierskie podejście KEMPPI w dziedzinie nowoczesnych, a przy tym prostych rozwiązań sprawia, że firma produkuje wydajne i nowoczesne systemy dedykowane do produkcji przemysłowej, które są funkcjonalne, a przy tym łatwe i proste w eksploatacji. To właśnie fińska marka jako pierwsza wprowadziła do branży spawalniczej rozwiązania cyfrowe. Obszar ten do dzisiaj jest przez nią badany i rozwijany. Jedną z ciekawostek jest również to, że jeszcze wcześniej była również pionierem w zastosowaniu inwertorowego źródła prądu.

KEMPPI

KEMPPI – nowoczesne technologie spawalnicze

Firma KEMPPI aż 10 procent rocznego obrotu poświęca na prace badawczo-rozwojowe. Jest to szczególnie ważny aspekt działania marki, która skupia się na dostarczeniu swoim klientom najbardziej nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań, dzięki którym zyskają technologiczną przewagę nad swoimi branżowymi konkurentami. Co istotne, przedsiębiorstwo samodzielnie opracowuje poszczególne komponenty, dając gwarancję wysokiej jakości produktów, które są bezpieczne i ekologiczne.

Obok nowoczesnego oprogramowania do zarządzania procesami spawania, KEMPPI oferuje bogaty asortyment, który obejmuje wysokiej klasy ręczne i zautomatyzowane urządzenia do spawania i żłobienia, a także podwozia, akcesoria spawalnicze, takie jak uchwyty TIG i MIG oraz inne części eksploatacyjne czy produkty z działu ochrony osobistej spawacza. Tym samym oferta firmy jest kompleksowa, a produkty odznaczają się wysoką jakością.

Fińska firma rodzinna o globalnym zasięgu

KEMPPI to fińska firma rodzinna, którą w 1949 roku założył Marttti Kemppi. Nadal jest prowadzona przez członków rodziny. Jej siedziba mieści się w Lahti, jednak przedsiębiorstwo posiada również zakład produkcyjny w Indiach. Firma zatrudnia ponad 600 osób i współpracuje z wysokiej klasy profesjonalistami i zaufanymi specjalistami.

Marka jako jedyny na świecie producent urządzeń i akcesoriów spawalniczych posiada certyfikat ISO 3834-2, obejmujący wszystkie procesy spawalnicze. Rozmach działania i zaufanie w branży przekłada się na globalny zasięg marki, która ma oddziały w 15 krajach i posiada aż 260 sklepów oraz punktów serwisowych w ponad 60 państwach.