Ridgid to amerykańska firma, która jest nieprzerwanie obecna na rynku od 1923 r. Początkowo, jej specjalizacją była produkcja narzędzi do obróbki rur. Obecnie Ridgid jest jednym z najbardziej innowacyjnych liderów światowej branży narzędziowej. W jej ofercie znajduje się ponad 300 różnych narzędzi dostępnych w ponad 4000 modeli i rozmiarów.
RIDGID

Marka Ridgid wczoraj i dziś

Przedsiębiorstwo Ridge Tool Company powstało w 1923 r. w North Ridgeville w amerykańskim stanie Ohio. Pierwszym osiągnięciem, które zapoczątkowało sukcesy firmy w kolejnych latach, było wynalezienie nowoczesnego klucza do rur. Narzędzie to wykorzystywane jest po dziś dzień. W kolejnych latach firma skupiła się na rozwoju swojej oferty wprowadzając na rynek kolejne produkty odpowiadające potrzebom ówczesnych klientów.

W 1943 r. przedsiębiorstwo przeniosło się do Elyria w stanie Ohio, w której do dnia dzisiejszego mieszczą się jej siedziba, fabryka oraz najważniejsze biura. Po zakończeniu II Wojny Światowej, Ridgid rozpoczął dystrybucję swoich produktów także na terenie Europy, gdzie spotkały się one z bardzo pozytywnym przyjęciem.

Kolejnym istotnym momentem w historii marki Ridgid był rok 1966. Stała się ona wtedy częścią Emerson Electronic – jednego z największych przedsiębiorstw na świecie. Współpraca z Emerson Electronics pozwoliła Ridgid na zdobycie kolejnych rynków zbytu i jeszcze silniejsze umocnienie swojej pozycji w branży.

 

Solidne i niezawodne narzędzia Ridgid dla profesjonalistów

Narzędzia produkowane pod szyldem Ridgid są obecnie znane na całym świecie z wysokiej jakości wykonania, wydajności oraz solidności, co doskonale odpowiada na potrzeby współczesnych, wymagających użytkowników. Oferta marki Ridgid skierowana jest do profesjonalistów na całym świecie. Jej długoletnia historia oraz doświadczenie pozwalają na ciągłe udoskonalanie istniejących narzędzi oraz tworzenie nowych produktów, które coraz lepiej sprawdzają się do wymagającej pracy.

Narzędzia Ridgid mogą być wykorzystywane w praktycznie każdych warunkach, także tych ekstremalnych. Są bowiem odporne na wysokie i niskie temperatury, kurz oraz błoto, dzięki czemu są niezawodne oraz bezpieczne w użytkowaniu. Celem marki od początków jej istnienia jest bowiem dostarczenie klientom solidnych i sprawdzonych rozwiązań, które ułatwią im pracę oraz sprawią, że jej wykonywanie stanie się przyjemnością.

Marka Ridgid organizuje także profesjonalne szkolenia, których zadaniem jest zwiększenie produktywności oraz wydłużenie okresu użytkowania jej produktów. Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy uczą uczestników prawidłowego użytkowania oraz eksploatacji dostępnych w ofercie marki narzędzi.