Niemiecka firma igus® to wiodący producent e-prowadników i przewodów do aplikacji ruchomych oraz polimerowych łożysk ślizgowych. Marka znana jest z innowacyjnych rozwiązań, które znajdują zastosowanie praktycznie w każdej gałęzi przemysłu, zwłaszcza w automatyce przemysłowej, motoryzacji, druku 3D oraz robotyce. Wśród niezwykle bogatego asortymentu producenta znajdują się również liniowe systemy prowadzenia oraz przegubowe łożyska polimerowe. Produkty marki igus® odznaczają się trwałością i wysoką jakością wykonania przy zachowaniu ich atrakcyjnej ceny.

Dostarczane przez firmę produkty to niezwykle zaawansowane rozwiązania, które doskonale sprawdzają się tam, gdzie konieczna jest duża wytrzymałość. Ich wydajność i żywotność badane są w specjalnie do tego stworzonych nowoczesnych laboratoriach testowych, które należą do igus®. Rocznie przeprowadza się tam ponad 15 tysięcy testów i eksperymentów, które mają za zadanie skontrolować jakość oferowanych przez markę produktów.

IGUS

 Igus® – jak to się zaczęło?

Firma igus® została założona w 1964 roku przez Güntera Blase w Kolonii- Mülheim. Początkowo jej siedzibą był podwójny garaż, a główny produkt stanowiły elementy polimerowe do zastosowań technicznych. Po niemal 20 latach działalności firmy, w 1983 roku, Frank Blase stworzył własne linie produktów, na które składały się prowadniki przewodów i łożyska polimerowe. W ten sposób rozpoczął się zupełnie nowy rozdział w historii marki, która stała się innowacyjnym przedsiębiorstwem wprowadzającym na rynek nowoczesne, a przy tym niezwykle ekonomiczne rozwiązania.

Dzisiaj igus® zatrudnia 3800 pracowników, co w porównaniu do 40-osobowej załogi z 1985 roku robi wrażenie. To jednak nie wszystko. Marka posiada swoje przedstawicielstwo w 35 krajach, a sieć dystrybutorów obejmuje kolejne 80 państw. Każdego roku producent wypuszcza na rynek 1500-2500 nowych produktów. Firma pod każdym względem stawia na innowacyjność i wysoką jakość oferowanych przez siebie wyrobów i rozwiązań, czego potwierdzeniem są liczne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa.

Igus® Polska – montaż, serwis, konserwacja

Na polskim rynku firma igus® pojawiła się w 1997 roku. Od tego czasu istnieje w Polsce silne przedstawicielstwo marki, które zajmuje się dostawą produktów, montażem i serwisem. Dzięki temu klienci igus® Polska mogą liczyć na profesjonalne wsparcie przy instalacji systemów igus® oraz kontrolę i nadzór nad ich poprawnym funkcjonowaniem. W ten sposób otrzymujemy w pełni kompleksowe rozwiązanie, które obejmuje zaprojektowanie, wykonanie oraz serwisowanie systemów, które pochodzą od czołowego producenta e-prowadnic i łożysk polimerowych na świecie.