Niemiecka firma HEINRICH KIPP WERK to jeden z czołowych producentów elementów metalowych – w tym elementów manipulacyjnych, systemów mocujących, części do maszyn, wyrobów ze stali nierdzewnej oraz produktów z tworzywa sztucznego.

Oferta przedsiębiorstwa należy do jednej z największych, dzięki czemu można szybko i łatwo zaopatrzyć się w jednym miejscu we wszystkie niezbędne produkty, których łącznie jest około 36 tysięcy. Wszystkie charakteryzują się niezwykle wysoką jakością, która doceniana jest przez klientów z całego świata.

KIPP

HEINRICH KIPP WERK – historia i rozwój

Przedsiębiorstwo HEINRICH KIPP WERK to kolejna firma rodzinna, która dzięki swojej determinacji i chęci rozwoju w ciągu 100 lat stała się branżowym potentatem. Wszystko zaczęło się w 1919 roku, gdy Christian Kipp otworzył zakład mechaniczny, który na początku zajmował się produkcją robotów kuchennych. W 1950 firma zaprojektowała pierwszy klucz z grzechotką KIPP, a dwa lata później do produkcji wprowadzono pierwszą rękojeść zaciskową marki.

W ciągu kilkudziesięciu następnych lat wprowadzono również elementy manipulacyjne na bazie tworzyw sztucznych i systemy mocowań przedmiotów obrabianych. Z czasem marka wydzieliła filię – KIPP Car Comfort Systems, która została przeznaczona do produkcji elementów dla przemysłu motoryzacyjnego.

Fabryka Kipp mieści się w Niemczech, jednak firma posiada 8 filii rozmieszczonych w Europie i w USA. Jedna z nich, powstała w 2010 roku, znajduje się również w Polsce. Oprócz tego marka ma jeszcze 50 przedstawicielstw na całym świecie. Obok wysokiej jakości produktów, Kipp słynie ze swojej świetnej logistyki, która za sprawą automatyzacji i wysokiej wydajności pozwala dostarczać klientom towary w niezwykle szybki i profesjonalny sposób.

Oferta, która przyprawia o zawrót głowy!

Liczba oferowanych przez Kipp produktów jest naprawdę imponująca. Pod tym względem przedsiębiorstwo jest jak świetnie zaopatrzony supermarket, tyle tylko, że jakość wyrobów bardziej pasuje do ekskluzywnego sklepu z wysokiej jakości częściami i narzędziami.

Marka produkuje zarówno klasyczne elementy metalowe oraz elementy z tworzywa sztucznego, a także systemy mocowań i systemy manipulacyjne, jak i różnego rodzaju narzędzia, osprzęt do profili aluminiowych, nakrętki, śruby, korki gwintowane, wskaźniki, klucze, kulowe elementy transportowe, szekle czy sworznie transportowe. A to i tak jest tylko część produktów marki Kipp. Bogata oferta i wysoka jakość wyrobów to jednak nie wszystko.

Firma Kipp znana jest również ze wsparcia technicznego swoich klientów. Przedsiębiorstwo nie tylko dysponuje doświadczoną kadrą profesjonalnych konsultantów, ale oferuje również szereg filmów instruktażowych, które pokazują jak skutecznie składać zamówienia oraz jakie zastosowania mają poszczególne jej produkty.