Profesjonalne, innowacyjne i niezawodne, takie są narzędzia ścierne produkowane przez polską firmę ANDRE ABRASIVE ARTICLES. Marka ta znana jest nie tylko w kraju, ale również za granicą. Jej produkty trafiają bowiem również na rynki europejskie i światowe.

Zaufanie klientów to efekt kilkudziesięcioletniego doświadczenia w projektowaniu i produkcji uniwersalnych i wyspecjalizowanych narzędzi ściernych, dedykowanych do obróbki zgubnej i dokładnej różnego rodzaju materiałów. Za sprawą niezwykle innowacyjnego i rozwojowego podejścia, firma ANDRE ABRASIVE ARTICLES dostarcza klientom wysokiej jakości produkty, które zamieniają obróbkę w proces niezwykle precyzyjny i wydajny.

ANDRE ABRASIVE ARTICLES

Andre Abrasive Articles – historia, innowacja i rozwój

Historia firmy sięga końca lat 80. XX wieku, kiedy w 1987 roku w Kole zostały założone Zakłady Wytwarzania Materiałów Ściernych. W 1990 roku firma została przeniesiona do nowej siedziby i zmieniła swoją nazwę na obecną. Dzisiaj dostarcza swoje narzędzia ścierne do ponad 800 stałych klientów, którzy doceniają ich niezawodność, precyzję i solidne wykonanie. Narzędzia ścierne Andre Abrasive Articles znajdują zastosowanie w szeroko pojętym przemyśle – od narzędziowego i motoryzacyjnego począwszy, poprzez budownictwo i hutnictwo, na kolejowym skończywszy.

Firma od początku istnienia stawiała na rozwój i realizację własnych koncepcji oraz projektów. W tym celu nie waha się współpracować z instytucjami naukowo – badawczymi, do których należą m.in.: Politechnika Łódzka i Poznańska, Politechnika Rzeszowska i Koszalińska czy Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania w Krakowie.

Wsparcie naukowe i kadra doświadczonych specjalistów pozwala firmie tworzyć innowacyjne, wydajne i precyzyjne narzędzia, które są w pełni bezpieczne i spełniają wszelkie międzynarodowe normy i wymagania. Od lat marka Andre do swoich innowacyjnych badań wykorzystuje również środki z projektów unijnych. Obecnie realizowane są m.in. projekty nad konstrukcją hybrydowych narzędzi ściernych dla obróbki metali lekkich czy prace nad ściernicami do szlifowania wysokowydajnościowego z użyciem innowacyjnych ceramicznych spoiw szklanokrystalicznych.

Wysoka jakość produktów potwierdzona przez FEPA

Od 2006 roku firma posiada wdrożony zintegrowany system zarządzania jakością BHP oraz środowiskiem. Potwierdzeniem wysokiej jakości narzędzi ściernych marki ANDRE ABRASIVE ARTICLES są certyfikaty takie jak: EN ISO 9001:2015 czy Certyfikat Europejskiego Systemu Wyróżnień i Nagród Jakości.

Co istotne, od 2017 firma jest członkiem FEPA – europejskiej federacji, która zrzesza producentów wysokiej klasy narzędzi ściernych. Oznacza to, że producent spełnia wyśrubowane normy jakości i bezpieczeństwa produkowanych przez siebie narzędzi. Dzięki temu klienci wiedzą, że otrzymują produkt wysokiej jakości, który pod względem eksploatacyjnym jest, wydajny, precyzyjny i całkowicie bezpieczny.