Firma Black & Decker to obecnie jeden z najbardziej znanych producentów elektronarzędzi oraz akcesoriów na świecie. Zajmuje czołowe miejsce w sprzedaży tego typu produktów zarówno w swojej ojczyźnie, USA, jak i w pozostałych częściach świata. Jej produkty przeznaczone są zarówno do użytku profesjonalnego, przemysłowego, jak i domowego. Elektronarzędzia i akcesoria Black & Decker dostępne sprzedawane są w ponad 100 krajach.
Black+Decker

Black & Decker – historia największego producenta elektronarzędzi

Początki powstania firmy Black & Decker są bardzo skromne. Przedsiębiorstwo założone zostało w roku 1910 w Baltimore, w stanie Maryland (USA). Jego fundatorami byli Alonzo G. Decker i S. Duncan Black, od których nazwisk zaczerpnęła swoją nazwę nowopowstała firma. Na początku działalności otworzony został mały warsztat, w którym od 1916 r. projektowano oraz produkowano własne narzędzia z napędem elektrycznym.

Pierwszymi urządzeniami, jakie wyszły spod szyldu Black & Decker, były maszyna do kapslowania butelek z mlekiem oraz urządzenie do oblewania cukierków. Produktem, który odniósł ogromny sukces była natomiast ½-calowa wiertarka przenośna. To właśnie dzięki niej firma Black & Decker miała szansę się rozwijać. W 1917 r. w Tawson, na przedmieściach Baltimore powstał pierwszy zakład produkcyjny, a pięć lat później przedsiębiorstwo rozszerzyło swoją działalność trafiając ze swoją ofertą na rynek kanadyjski.

Zaledwie 9 lat po swoim powstaniu firma Black & Decker mogła już pochwalić się roczną sprzedażą przekraczającą 1 mln dolarów! W kolejnych latach przedsiębiorstwo bardzo prężnie się rozwijało, aby w 1961 r. wprowadzić kolejną nowość – pierwszą na świecie bezprzewodową wiertarkę. Po jej sukcesie do sprzedaży trafiły kolejne elektronarzędzia bezprzewodowe, których obecność zrewolucjonizowała rynek sprawiając, że Black & Decker po dziś dzień pozostaje jednym z najbardziej znanych i cenionych producentów elektronarzędzi na świecie.

 

Black & Decker, Stanley i DeWalt – różne marki, ten sam cel

Kamieniem milowym w historii Black & Decker był rok 2010. Właśnie wtedy swoje siły połączyły dwa przedsiębiorstwa – The Stanley Works i Black & Decker, aby móc dostarczać swoim klientom jeszcze lepszych, staranniej dopracowanych narzędzi oraz niezawodnych rozwiązań skierowanych do profesjonalnych, przemysłowych oraz amatorskich zastosowań.

Firma przyjęła nazwę Stanley Black & Decker i funkcjonuje pod nią do dziś. Obecnie, Stanley Black & Decker skupia w swoich szeregach także inne, bardzo znane i cenione w świecie profesjonalnych elektronarzędzi i akcesoriów marki. Należą do nich m. in. DeWalt, Porter-Cable, Mac Tools, Facom, Usag i Bostitch.