Amerykańskie przedsiębiorstwo HYPERTHERM to branżowy potentat w dziedzinie cięcia plazmowego, laserowego i wodnego. Marka charakteryzuje się niezwykle szerokim obszarem działania, który obejmuje najbardziej skuteczne i niezawodne technologie cięcia wraz z materiałami eksploatacyjnymi, urządzeniami i maszynami oraz oprogramowaniem sterującym całymi procesami produkcyjnymi.
Firma oferuje wysokiej jakości palniki i głowice tnące, nowoczesne systemy CNC oraz programy CAD/CAM. Zakres zastosowania technologii tworzonych przez HYPERTHERM jest równie szeroki, jak oferta firmy. Ze względu na precyzję cięcia oraz wydajność technologii, systemy i produkty marki sprawdzają się wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość, dokładność i wysoka jakość efektów.

Dzięki temu możemy ją stosować, począwszy od branż zdobniczych czy artystycznych, poprzez budownictwo, przemysł ciężki, konstrukcyjny, samochodowy, stoczniowy, energetyczny, a także stalowy i transportowy czy w rolnictwie, na produkcji różnego rodzaju narzędzi skończywszy.

HYPERTHERM

HYPERTHERM – perfekcyjne cięcie opracowane w amerykańskim garażu

Tak jak często bywa w przypadku innowacyjnych przedsiębiorstw, tak samo firma HYPERTHERM narodziła się w niezbyt luksusowych warunkach. Był to garaż, w którym w 1968 roku Bob Dean i Dick Couch skonstruowali innowacyjną metodę polegającą na cięciu łukiem plazmowym z udziałem wody. Tak narodziła się marka, która stała się liderem w branży cięcia plazmowego.
W 2008 roku do HYPERTHERM dołączyło włoskie przedsiębiorstwo ESSE A działające w branży cięcia laserowego, dla której produkowało materiały eksploatacyjne. Kolejnym krokiem w rozwoju marki było przejęcie w 2013 r. firmy AccuStream – producenta urządzeń i asortymentu do cięcia strumieniem wody.
Przysłowiową wisienką na torcie stał się zakup firmy Jabez Technologies zajmującej się tworzeniem systemów zrobotyzowanych. W ten sposób firma stworzyła niezwykle kompleksową ofertę, która pozwala konstruować nowoczesne systemy produkcyjne bazujące na najbardziej precyzyjnych metodach cięcia.

Globalny zasięg nowoczesnych technologi cięcia

Produkty HYPERTHERM za sprawą rozbudowanej sieci dystrybucyjnej i serwisowej dostępne są w ponad 60 państwach. Ze względu na swoją bogatą ofertę obejmującą cięcie ręczne i zautomatyzowane oraz wysoką jakość oferowanych usług, marka cieszy się zaufaniem takich firm jak Volvo, Mercedes Benz, Harley Davidson, The Boeing Company, Ford Motor Company Samsung, M3, LG i wielu innych przemysłowych i produkcyjnych potentatów.
Oferowane przez HYPERTHERM produkty i rozwiązania znajdują zastosowanie w większości gałęzi przemysłu i gospodarki na całym świecie. A wszystko za sprawą ich wysokiej jakości, kompleksowości, innowacyjności oraz precyzji.