Lenox to znana i ceniona na całym świecie amerykańska firma, która od ponad 100 lat zajmuje się projektowaniem, testowaniem oraz produkowaniem szerokiej gamy elektronarzędzi, narzędzi ręcznych oraz pił taśmowych. Produkty Lenox są obecnie sprzedawane w ponad 70 krajach na całym świecie, a ich jakość oraz niezawodność doceniają kolejne rzesze zadowolonych klientów.
LENOX

Od 10-osobowej firmy do światowego lidera w branży

Przedsiębiorstwo Lenox powstało w 1915 r. i na początku swojego istnienia zatrudniało w swoich szeregach zaledwie 10 pracowników. Nazwa Lenox wzięła się od imienia księcia Lennox, który władał regionem Loch Lamond w Szkocji. W pierwszych latach swojej działalności firma trudniła się głównie produkcją pił. Od początku swojego istnienia jej celem było dostarczanie klientom coraz lepszych, szybszych oraz bardziej wytrzymałych ostrzy do pił pilarskich.

Istotnym kamieniem milowym w historii firmy Lenox był rok 2017, kiedy to przedsiębiorstwo znalazło się w szeregach Stanley Black & Decker – światowego lidera branży elektronarzędziowej. Obecnie Lenox jest jedną z najbardziej znanych firm w swojej branży i zatrudnia ponad 600 osób. Jej dążeniem, które nie zmieniło się przez kolejne lata obecności w branży elektronarzędzi, jest wytwarzanie oraz dostarczanie narzędzi i akcesoriów do cięcia najwyższej jakości oraz posiadających najlepsze właściwości. Aktualnie, jej taśmy tnące sprzedawane są w ponad 70 krajach na całym świecie stawiając markę Lenox na czele liderów w branży.

Narzędzia marki Lenox produkowane są w Stanach Zjednoczonych, w stanie Massachusetts. Zakład Lenox w East Longmeadow posiada certyfikat ISO 9001 oraz zajmuje się projektowaniem, testowaniem oraz wytwarzaniem wszystkich produktów sygnowanych logiem Lenox. Zapewnia to najwyższą jakość oferowanych narzędzi oraz gwarancję ich bezpiecznego użytkowania.

 

Narzędzia marki Lenox – wysoka jakość tworzona przez ponad 100 lat

Marka Lenox może poszczycić się długą historią, tradycją oraz doświadczeniem, na które pracowała przez ponad 100 lat. W tym czasie udawało jej się opracowywać oraz wytwarzać coraz lepsze narzędzia, których zadaniem było i jest ułatwianie codziennego życia oraz pracy swoim użytkownikom.

Marka bardzo dużą wagę przykłada do kontroli jakości swoich produktów. Zanim trafią do masowej sprzedaży wszystkie narzędzia Lenox poddawane są bardzo rygorystycznym testom. Daje to gwarancję osobom wybierającym narzędzia marki, że w ich rękach znajdą się wyłącznie najlepsze i starannie dopracowane produkty, których wysoka jakość idzie w parze z przystępną ceną.