Marka Dormer Pramet powstała w 2014 roku wyniku fuzji Dromer Tools i IPS Group (Impero Pramet Safety) – dwóch firm, które od wielu lat były branżowymi liderami w produkcji wysokiej klasy narzędzi przeznaczonych do szeroko pojętej obróbki materiałów. Obie firmy działały w jednej branży, jednak na nieco odmiennych polach – Dormer produkuje bowiem narzędzia obrotowe, natomiast Pramet specjalizuje się w wytwarzaniu narzędzi do obróbki wymiennej – w tym płytek z węglika spiekanego.

Za sprawą połączenia obu przedsiębiorstw w jedną markę Dormer Pramet firma stała się jednym z największych dostawców i producentów wysokiej jakości narzędzi skrawających dla szeroko pojętego przemysłu maszynowego. Marka produkuje różnego rodzaju narzędzia do wiercenia, gwintowania, frezowania oraz toczeni – w tym narzędzia specjalistyczne i systemy narzędziowe. Co istotne, przedsiębiorstwo ma zasięg globalny, na który składa się 30 biur rozmieszczonych w pięciu strategicznych punktach – Europa, Ameryka Północna i Południowa, Azja i Pacyfik, Środkowy Wschód, Afryka, które obsługują ponad 100 państw.

DROMER PRAMET

Dormer Pramer – doświadczenie i rozwój

Bogate doświadczenie obu przedsiębiorstw pozwoliło stworzyć prawdziwą machinę produkcyjną, która jest w stanie sprostać każdemu zamówieniu, począwszy od przemysłu lekkiego, na przemyśle ciężkim skończywszy. Klientami marki Dormer Pramer są przedstawiciele różnych branż, takich jak przemysł kolejowy, motoryzacyjny, kosmonautyczny, a także warsztaty, różnego rodzaju serwisy konserwacji maszyn itp.

Firmy działają na rynku już od kilkudziesięciu lat. Dormmer Tools nawet dłużej, ponieważ powstał w 1913 roku, czyli ponad 100 lat temu. Natomiast początki Pramet datowane są na 1933 rok, kiedy firma Stellwag, która w 1951 roku przyjęła nazwę Pramet, rozpoczęła produkcję narzędzi z diamentów i węglika spiekanego. Dormer Pramet posiada dwie fabryki. Jedna mieści się w Sumperk w Czechach, a druga w Sao Paolo w Brazylii. Łącznie w firmie pracuje około 1500 pracowników.

Certyfikaty i szkolenia

Zarówno procesy produkcji, jak i same produkty oferowane przez Dormer Pramet posiadają wszystkie konieczne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. To jednak nie wszystko. Firma cieszy się uznaniem branży również w dziedzinie szkoleń. Nie tylko posiada aż 5 ośrodków szkoleniowych – w Czechach, Wielkiej Brytanii, Rosji, USA i Szwecji, ale udostępnia również darmowe pakiety e-learningowe na temat narzędzi oraz procesów obróbki, podając w sposób wyczerpujący wszystkie potrzebne informacje, w tym różnego rodzaju wskazówki praktyczne. Tym samym Dormer Pramet nie tylko dostarcza niezwykle bogaty asortyment wysokiej jakości narzędzi skrawających, ale uczy także, jak skutecznie i używać.