Należąca obecnie do Colfax Corporation marka ESAB to czołowy lider w produkcji wysokiej jakości materiałów i narzędzi do spawania oraz cięcia. Firma znana jest nie tylko ze względu na wysokiej jakości produkty, ale również za innowacyjne osiągnięcia w branży spawalniczej, pisząc niejako jej historię. Działo się tak od samego początku, ponieważ to właśnie założyciel marki Oscar Kjellberg wynalazł elektrodę otuloną, która pozwoliła na uzyskanie bardziej efektywnych i trwałych wyników spawania.
Z czasem ESAB wprowadzał na rynek kolejne innowacje, które czyniły branżę spawalniczą jeszcze wydajniejszą i nowocześniejszą. Do najważniejszych należą z pewnością elektrody zasadowe i nierdzewne oraz nowoczesne systemy spawania stosowane do dzisiaj, czyli spawanie MIG/MAG czy szybkie spawanie łukiem krytym.

ESAB

ESAB, czyli wszystko, co najlepsze dla spawalnictwa!

Obecnie marka dostarcza swoim klientom kompleksowe produkty i rozwiązania dla szeroko pojętej branży spawalniczej. Wśród asortymentu marki znajdują się zarówno urządzenia do ręcznego spawania oraz cięcia, jak i zmechanizowane systemy cięcia – w tym cięcia plazmowego, a także materiały spawalnicze. Równocześnie oferta firmy obejmuje automatyzację spawania, spawalnicze źródła energii oraz akcesoria i środki ochrony osobistej dla spawaczy.
ESAB zaopatruje w swoje materiały, narzędzia i urządzenia takie branże jak budownictwo, motoryzacja, przemysł konstrukcyjny i stoczniowy, a także energetyczny i maszynowy – w tym naprawa i konserwacja. Stworzone przez markę rozwiązania wyniosły procesy cięcia i spawania na zupełnie nowy poziom, zmieniając na zawsze oblicze spawalnictwa.
Ważne przy tym jest pełne wsparcie techniczne specjalistów firmy, na które mogą liczyć wszyscy klienci ESAB. Jak sama marka twierdzi, jej nadrzędnym celem jest wprowadzanie skutecznych i wydajnych rozwiązań w branży metalurgicznej, dzięki którym procesy spawania i cięcia będą jeszcze efektywniejsze.

Globalny zasięg lidera innowacji

Firma od początku swojego działania, czyli od 1904 roku, gdy Oscar Kjellberg założył w Szwecji Elektriska Svetsnings-Aktiebolaget, czyli ESAB i zajął się zrewolucjonizowaniem branży spawalniczej, firma brała czynny udział w kształtowaniu się nowoczesnego spawalnictwa. Wynalazki marki były krokami milowymi dla całej branży. Dzięki nim procesy spawania stały się szybsze i bardziej efektywne.
W ten sposób przedsiębiorstwo stało się prawdziwym potentatem branży spawalniczej, zatrudniając ponad 8 600 pracowników w 47 krajach. Firma posiada 23 zakłady produkcyjne rozlokowane na 6 kontynentach. Co istotne, ESAB nadal nie osiada na laurach i wciąż szuka coraz to nowszych i lepszych rozwiązań dla branży spawalniczej, aby klienci firmy mogli pracować jeszcze wydajniej, bezpieczniej i wygodniej.