Virax to europejski ekspert w dziedzinie narzędzi przeznaczonych do instalacji grzewczych, sanitarnych oraz klimatyzacyjnych. W jego bogatym portfolio klienci znajdą także szereg rozwiązań przeznaczonych dla branży dekarskiej. Francuska firma Virax obecnie prowadzi dystrybucję swoich produktów w ponad 75 krajach świata. Jej siedziba oraz fabryka znajdują się w Epernay, we francuskim regionie Szampania.
VIRAX

Kilka faktów z historii francuskiej marki Virax

Za początek powstania firmy Virax uznaje się dzień 8 lutego 1920 r., kiedy dwóch wspólników, Alfred Lang i André Métivier, wyprodukowało gwintownicę o nazwie Virax. Jest to skrót od francuskiego „qui Vire autour de l’Axe” (wirującej wokół osi). Firma prężnie rozwijała się w kolejnych latach, aby w 1953 r. być obecną wraz ze swoimi produktami w ponad 43 krajach. W 1981 r. firma Virax stała się częścią grupy FACOM, a w 1985 r. stworzyła własną gamę palników przeznaczanych do lutowania oraz prowadzenia prac dekarskich.

Ważnym momentem w historii marki Virax był rok 1997, kiedy firma otrzymała certyfikat sterowania jakością ISO 9002 odnoszący się do całej jej działalności. Na początku XXI w., w latach 2002-2004, w jej ofercie pojawiło się szereg nowości z dziedziny zaciskania oraz na rynek trafił bardzo udany model kamery inspekcyjnej, który spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez klientów.

Od początku swojego istnienia firma Virax intensywnie inwestowała w pracowników oraz środki produkcji. Dzięki temu jej cechą charakterystyczną stała się nowoczesna i innowacyjna produkcja, za którą marka jest doceniania przez kolejne pokolenia klientów. Priorytetem francuskiego producenta od zawsze była wysoka jakość, którą można dostrzec zarówno w fazie wytwarzania jej wyrobów, jak i w procesie ich dystrybucji oraz serwisowania.

 

Wytrzymałe i innowacyjne narzędzia z portfolio Virax

Głównym celem firmy Virax jest dostarczanie klientom prawidłowo działających oraz wytrzymałych produktów, które sprawdzą się podczas pracy w najbardziej wymagających warunkach. Umożliwia to jej długoletnie doświadczenie, znajomość rynku oraz zrozumienie potrzeb odbiorców swoich produktów. Korzystanie z nowoczesnych technologii oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w swoich produktach pozwalają Virax dostarczać klientom najlepszych i najnowocześniejszych narzędzi.

Szczególną uwagę marka Virax poświęca nie tylko wysokiej jakości oraz funkcjonalności swoich wyrobów, ale także ich wyglądowi zewnętrznemu. Wszystkie produkty Virax wyróżniają się bowiem nowoczesnym designem, wysokimi osiągami, niezawodnością oraz doskonałym stosunkiem jakości do ceny.